×
خانه » مقالات آموزشی » فتوشاپ » اجزای اصلی سایت
31 دسامبر 2020

اجزای اصلی سایت

قسمت های اصلی سایت

در آموزش قسمت های اصلی سایت که جزء سری آموزش های طراحی قالب سایت در فتوشاپ است ما شما را با قسمت های: هدر ، سایدبار ، بخش محتوا ، فوتر  آشنا میکنیم .

اگر به این دسته از آموزش ها علاقه مند هتسید میتوانید دسته فتوشاپ وبسایت  را مشاهده کنید.

اگر شما به کار طراحی وب علاقه مند هستید و نمی دانید باید از کجا شروع به یاد گرفتن کنید به شما سری آموزش های طراحی قالب وبسایت در فتوشاپ را توصیه می کینم. در این سری از آموزش ها قدم به قدم ساخت وبسایت را آموزش میدهیم.

قسمت های اصلی سایت اصولا از اجزای های مختلفی تشکیل می شوند ، هر کدام از این قسمت ها وظیفه ای خاص رو به عهده دارند، این قسمت ها عبارت اند از : ۱- هدر ۲- سایدبار ( کمکی ) ۳- بخش محتوا ۴- فوتر

قسمت هدر سایت

هدر قسمتی از اجزای اصلی سایت است که در تمام صفحات سایت تکرار میشوند و دارای ایتم هایی است که کاربر را راهنمایی می کند به صفحه های مختلف سایت ما .

صفحه ی اصلی سایت باید شامل چه عناصری باشد؟

مثلا در سایت ره نگاشت قسمتی که خط قرمز کشیده شده هدر سایت است و در همه صفحه های سایت هم همین طور تکرار میشود .

هدر معمولا شامل : لوگو ، منو ، سرچ باکس و… میشود .

قسمت سایدبار

قسمت بعدی اجزای اصلی سایت قسمت سایدبار صفحه است . سایدبار قسمت عمودی سایت است که معمولا در وبسایت های دانلود اپلیکیشن ها و سایت هایخبری ( در صفحه اصلی ) به کار میرود . این قسمت به عنوان بخش کمکی سایت به کار می آید و شامل اطلاعاتی است  که به صورت فشرده به کاربر نشان داده میشود این اطلاعات میتواند آخرین مطالب سایت باشد یا صفحات و یا نوشته ها باشد .

قسمت های اصلی یک سایت

مثلا در عکس بالا سایدبار با رنگ قرمز مشخص شده است . و همانطور که اشاره کرده بودم شامل اطلاعات مختلفی است .

قسمت بخش اصلی

قسمت بعدی اجزای اصلی سایت بخش اصلی وب سایت است . بخش اصلی سایت معمولا به قسمتی گفته میشود که محتوای سایت در آن قرار گرفته شود مثلا در بعضی از وبسایت ها اخبار محتوای اصلی سایت است یا در بعضی وبسایت ها مثل وبسایت ره نگاشت دوره های آموزشی و مقاله ها محتوای اصلی سایت است .

بخش اصلی سایت

 

همین طور که میبینید  محتوای اصلی سایت  ما این آموزش ها است و برای هر وبسایت محتوای اصلی متفاوت است.

قسمت فوتر سایت

قسمت بعدی اجزای اصلی سایت  فوتر است . فوتر اخرین بخش است که در اخر صفحه وبسایت قرار میگیره در این بخش معمولا لینک های اصلی سایت ، کپی رایت ، مجوز های سایت و … قرار گرفته می شود و یکی از بخش های اصلی سایت به حساب می آید .

قسمتهای مختلف سایت

همینطور که مشاهده می کنید ، فوتر سایت ما شامل مجوز های سایت و شبکه های اجتماعی است .

خوب در این مقاله با قسمت های اصلی سایت و اجزای اصلی سایت اشنا شده ایم ، اگر به ساخت قالب و آموزش فتوشاپ علاقه مند هستید میتوانید از دسته آموزش فتوشاپ وبسایت ره نگاشت دیدن کنید.

سعید جوکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *