×
خانه » مقالات آموزشی » فتوشاپ » آموزش طرح اسکچ در طراحی قالب سایت
31 دسامبر 2020

آموزش طرح اسکچ در طراحی قالب سایت

اسکچ طراحی وب

در طراحی قالب با فوفتوشاپ طرح دستی یا اسکچ یکی از اصول اولیه برای ساخت قالب سایت است ، ما در این مقاله به شما این اصل رو آموزش میدهیم . حتما اگر به این دست آموزش ها علاقه دارید حتما به دسته آموزش فوتوشاپ ما سر بزنید.

در طراحی قالب در فوتوشاپ ، طراحان اول، یک طرح دستی یا اسکچ رو برای جای گیری بهتر عناصر میکشند . یادگیری اسکچ یکی از اصول مهم در طراحی وب و ساخت وبسایت هستش ، شما وقتی که ندانید باید از روی چه الگویی طرح فوتوشاپی تون رو درست کنید یا اگر الگویی نداشته باشید چطور میخوایید کار رو پیش ببرید ؟؟؟

اما فوتوشاپ کار ما رو خیلی راحت و آسون کرده اینطور که شما با استفاده از طرح دستی که آموزش میدهم به فوتوشاپ می آوررید و اون رو تبدیل به یک قالب پی اس دی شیک و جذاب می کنید و تمام ، الان با استفاده از طرحی که دارید قالب سایت تون رو خیلی راحت تر از قبل میسازید. التبه این کار یک بدی هم داره و اون این که وقت شما رو یکم بیشتر از حالت معمول می گیره ولی کار تمیز در میاد. حالا بریم سراغ آموزش .

شروع کار :

اول از همه برای ساخت یک قالب پی اس دی باید یک طرح در ذهن خودتون داشته باشید ( اگر هم نداشتی عیب نداره به سایت های مرتبط با کاری که داری سر بزن و الگو بگیر فقط و فقط *کپی نکن * چون در خروجی کار خیلی تاثیر میزاره )

بعد از این کار نوبت اوردن طرح روی کاغذ یا سایت مخصوص طراحی میشه .

۱- طرح روی کاغذ

برای اوردن طرح روی کاغذ باید آموزش اجزای اصلی سایت را در مقاله قبلی بخوانید. بعد از اینکه با قسمت های اصلی سایت آشنا شدید . الان نوبت کشدن طرح روی کاغد میرسه ، در انیجا شما به علاوه این که باید قسمت های اصلی سایت رو مشخص کنید باید عناصر دیگر را هم مشخص کنید . مثلا من در این طرحی که کشیدم به جز قسمت های اصلی سایت را مشخص کردم باقی قسمت ها مثل اسلایدر، ایتم ها ، و … را هم مشخص کردم. و شما دقیقا باید همچینن کاری رو انجام بدید کامل و دقیق تر از چیزی که من کشیدم انجام بدید.

اسکچ طراحی وب

اسکچ طراحی وب

۲- سایت ساخت اسکچ :

روشی دیگه که وجود داره برای ساخت طرح اسکچ ، طراحی با وبسایت wireframe.cc این وبسایت یکی از وبسایت های بسیار

خوبه که امکانات خیلی خوبی داره و به راحتی خیلی خوبی میشه طرح ها رو به اجرا در اورد و کشید. محیط سایت رو ببینیم :

سایت ساخت اسکچ

کار با ای سایت بسیار اسونه و فقط میخواد که موس رو روی صفحه بکشید و رها کنید .

مثلا در تصویر زیر من خیلی اجمالی یک صفحه ساده رو طراحی کردم و عناصر اصلی سایت رو قرار دادم .

طرح اسکچ در طراحی قالب سایت

کار با این سایت خیلی ساده تر از چیزی هست که فکر میکنید و فقط یا چند تا کلیک میشه طرح ذهنی تون رو روی اون اجرا کنید ، البته ما در سایت ره نگاشت دوره آموزشی طراحی قالب رو برای شما عزیزان قرار میدهیم ، که در اون دوره خیلی خیلی ریز شدیم روی آموزش دادن و کامل تمام جزییات رو برای طراحی قالب برای ساخت یک قالب خوب توضیح دادیم .

در این آموزش با هم یاد گرفتیم که چگونه طرح دستی یا اسکچ رو در دو فضای متفاوت و جدا از هم بکشیم . آموزش طرح اسکچ در مرحله طراحی قالب سایت بسیار اهمیت دارد و امید وارم به خوبی یاد گرفته باشید.

سعید جوکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *