اجزای اصلی سایت

اجزای اصلی سایت [تصویری]🔴

قسمت های اصلی سایت

آموزش اجزای اصلی سایت، یکی از بخش های آموزشِ طراحی قالب سایت در فتوشاپ است که ما در این مقاله شما را با قسمت های مختلف سایت مثل : هدر ، سایدبار ، بخش محتوا و فوتر  آشنا می کنیم .

قبل از شروع مقاله لازم است که بگویم اگر شما به کار طراحی وب سایت در فتوشاپ علاقه مند هستید و نمی دانید باید از کجا شروع به یاد گرفتن کنید به شما توصیه می کنم دوره آموزشی  طراحی قالب در فتوشاپ را از دست ندهید. در این دوره ی آموزشی تمام مراحل طراحی وب را  به صورت کامل آموزش می دهیم.

قسمت های اصلی سایت اصولا از اجزای های مختلفی تشکیل می شوند هر کدام از این قسمت ها وظیفه ای خاص رو به عهده دارند، این قسمت ها عبارت اند از :

  1.  هدر
  2.  سایدبار ( کمکی )
  3.  بخش محتوا
  4. فوتر

هدر یعنی چه

هدر سایت قسمتی از اجزای اصلی سایت است که در تمام صفحات سایت تکرار میشوند و شامل : لوگو ، منو ، سرچ باکس و… است تا کاربر را به بخش های مختلف سایت راهنمایی کند.

اجزای اصلی سایت در طراحی وب

Sidebar چیست

قسمت بعدی اجزای اصلی سایت قسمت سایدبار صفحه است که قسمت عمودی سایت است و معمولا در وب سایت های دانلود اپلیکیشن و سایت های خبری (در صفحه اصلی) به کار می رود؛ Sidebar به عنوان بخش کمکی سایت استفاده می شود و شامل اطلاعاتی است که به صورت فشرده به کاربر نشان داده میشود که این اطلاعات میتوانند آخرین مطالب سایت، صفحات و یا نوشته ها باشد.

سایدبار از اجزای اصلی سایت

قسمت بخش اصلی

قسمت بعدی اجزای اصلی سایت بخش اصلی وب سایت است و به قسمتی گفته می شود که معمولا محتوای سایت در آن قرار گرفته شود، مثلا در بعضی از وب سایت ها، اخبار محتوای اصلی سایت است و یا در بعضی وب سایت ها مانند وب سایت ره نگاشت، دوره های آموزشی و مقاله ها محتوای اصلی سایت هستند.

بخش اصلی سایت

فوتر وبسایت

قسمت بعدی اجزای اصلی سایت  فوتر است که در اخر صفحه وب سایت قرار می گیرد و در این بخش معمولا لینک های اصلی سایت، کپی رایت، مجوز های سایت و … قرار گرفته می شود و یکی از بخش های اصلی سایت به حساب می آید .

فوتر اجزا اصلی

نتیجه گیری مقاله ی اجزای اصلی سایت

خوب در این مقاله با قسمت های اصلی سایت اشنا شدید، اگر به ساخت قالب وب سایت در فتوشاپ و آموزش فتوشاپ علاقه مند هستید پیشنهاد می کنم دوره های آموزشی وبسایت ره نگاشت را از دست ندهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *