×

اصول انتخاب نام دامنه

خانه مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی اصول انتخاب نام دامنه
انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت
سئو و بهینه سازی
23 ژانویه 2020 550 یازدید

انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت

قدم دوم برای راه اندازی یک کسب کار انتخاب یک نام مناسب برای دامنه می باشد شما ابتدا هدف اصلی کسب کار خود را معین می کنید و دقیقا مشخص می کنید که در چه زمینه ایی می خواهید فعالیت داشته باشید سپس نصبت به انتخاب نام دامنه اقدام می کنید.

انتخاب نام دامنه که کلمات کلیدی شما را پوشش دهد هیچ تاثیری در سئو ندارد فقط کاربران را راهنمایی می کند که محتوای سایت شما چیست؟ در واقع اهمیت این اسم بخاطر این است که شما بعد از راه اندازی وب سایت نمی توانید این اسم را تغییر بدهید پس کاملا دقت داشته باشید در زیر نکاتی گفته شده که شما را در انتخاب نام مناسب راهنمایی می کند :

تلفظ راحت نام دامنه

تلفظ راحت و ساده به کمک می کند که کاربر با یکبار بازدید از سایت شما بار دیگر که اسم محصولات یا خدمات شما آمد ناخودآگاه ذهنش به سمت اسم سایت شما برود و بدون جستجو نام آن کالا یا خدمات مستقیما سایت شما را باز کند.

از طرف دیگر از اسم هایی که ساختار نوشتاری آن ها در زبان فارسی معلوم نیست استفاده نکنید پس سعی کنید از اسمی استفاده کنید که هم تلفظ روانی داشته باشد و هم اینکه املای معینی داشته باشد.

استفاده نام دامنه در سئو

همانطور که گفته شد این موضوع تاثیری روی سئو سایت شما نخواهد داشت البته اگر برای فهم کاربران استفاده شود مفید است.

کوتاه بودن نام دامنه

از کلمات خیلی بلند یا حرف اضافه در نام دامنه استفاده نکنید سعی کنید کوتاه و قابل خواندن باشد.

استفاده از نام دامنه متفاوت

به هیچ عنوان نام دامنه سایتتان را مشابه سایت های دیگر انتخاب نکنید این کار به برند شدن نام شما ضربه می زند همچنین شما برای سئو سایت به مشکل بر خواهید خورد.

استفاده از com یا ir

در واقع از نظر سئو فرقی نمی کند که شما کدامیک را انتخاب می کنید تفاوت زمانی است که شما بخواهید در داخل کشور یا بین المللی کار کنید دامنه com برای همه مردم شناخته شده تر می باشد حتی کسانی که با اینترنت سرو کار ندارند هم com را می شناسند. در هر صورت هر کدام را انتخاب کردید پسوند دیگر هم خریداری کنید تا کاربران با تایپ هر دو وارد سایت شما شوند.

نحوه نوشتن نام دامنه

از خطه تیره در نام دامنه استفاده نکنید و سعی کنید که کلماتی که تکلیف نوشتن آن ها معلوم نیست و از اعداد در نام دامنه برای جلب توجه استفاده نکنید : soft30t

به این نکته توجه داشته باشید که دامنه هایی که برای چندین سال خریداری می شوند از نظر گوگل پایدار تر و مهم تر می باشند دامنه ها از یک سال تا ده سال قابل ثبت شدن را دارند.

برچسب ها
پست بعدی :
پست قبلی :
نویسنده
علیرضا
یک وردپرس کار دوست داشتنی :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 20 =