×

تاثیر Breadcrumb در سئو

استفاده از BreadCrumb در سایت و تاثیر آن در سئو
سئو و بهینه سازی
26 ژانویه 2020 114 یازدید

استفاده از BreadCrumb در سایت و تاثیر آن در سئو

Breadcrumb برای نشان دادن مسیر و راهنمایی کردن کاربرها و نشان دادن موقعیت آن ها در سایت می باشد مثلا فرض کنید کاربری با استفاده از موتور های جستجو وارد یکی از صفحات سایت شما می شود از کجا باید بفهمد که در کدام قسمت سایت شما قرار دارد یا اگر به خواهد به قسمت دسته بندی موضوع مورد نظر خود برود باید چکار کند ؟ بله شاید جواب شما استفاده از url باشد ولی بعضی مواقع url ها طولانی می شوند و نکته دیگر اینکه خوانایی url بسیار کمتر از breadcrumb می باشد.

مثالی از bead crumb در سایت ره نگاشت :

استفاده از BreadCrumb در سایت و تاثیر آن در سئو

استفاده از BreadCrumb در سایت و تاثیر آن در سئو

تاثیر breadcrumb در سئو

استفاده از breadcrumb به عنوان راهنمایی برای اسپایدر ها می باشد نقشه سایت شما را بهتر متوجه می شوند و در سئو سایت شما تاثیر دارد از طرف دیگر breadcrumb ها باعث می شوند که تعداد کلیک روی لینک ها (CTR) سایت شما افزایش یابد.

انواع برد کرامب

برد کرامب موقعیت : این نوع برد کرامب موقعیت فعلی کاربر در سایت نمایش می دهد و دارای لینک می باشد مثل تصویر بالا دقت داشته باشید اولین لینک صفحه اصلی را نشان می دهد به ترتیب مسیر طی شده و در اخر مطلب که در حال نمایش هست را نشان می دهد نکته ایی که وجود دارد این است که موقعیت فعلی نباید دارای لینک باشد.

برد کرامب ویژگی یا خصوصیت : این برد کرامب موقعیت شما در سایت را نشان نمی دهد در واقع یک فیلتر به حساب می آید که شما می توانید با انتخاب پوسته و محتوای درون صفحه را تغییر بدهید این نوع breadcrumb بیشتر د سایت های فروشگاهی کاربرد دارد.

نکاتی در استفاده از bread crumb ها در سایت

  • معمولا از > برای جدا کردن قسمت های مختلف استفاده می شود.
  • از برد کرامب ها در جایی استفاده شود که کاربر به راحتی آن را ببیند معمولا در header قرار میگیرند.
  • از مسیر تکراری در برد کرامب ها استفاده نکنید.

نویسنده
علیرضا
یک وردپرس کار دوست داشتنی :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *