راه های کسب درآمد از تدوین

راه های کسب درآمد از تدوین چگونه است ؟ 😎

کسب درآمد از تدوین و کلا راه های کسب درآمد از تدوین موضوع این مقاله جذابه که قراره صفر تا صد کسب درآمد از تدوین رو بهتون آموزش بدم .

 

کسب درآمد از تدوین چگونه است ؟

کسب درآمد از تدوین به شیوه های مختلف انجام میشه و در پلتفرم های مختلف میشه از این تخصص جذاب کسب درآمد کرد .

حالا سوال اینجاس این شیوه های مختلف و پلتفرم های مختلف چی هستن ؟ به طور کلی شیوه های کسب درآمد از تدوین به فریلنسری و استخدامی تقسیم میشه و پلتفرم ها به یوتیوب و اینستاگرام و لینکدین و سایت های فریلنسری و غیره تقسیم میشن .

این هم یه مقدمه از چیز هایی که قراره گفته بشه حالا بریم که با تک تک اینها آشنا بشیم .

 

شیوه های کسب درآمد از تدوین

 

تدوین به صورت کار در شرکت ها

تدوین در شرکت ها یکسری مزایا داره و یکسری معایب ،  ولی در کل به این صورته که طبق یک ساعت مشخص باید سر کار باشی و باز طبق یک ساعت مشخص خارج میشی ، میشه گفت خیلی روتین تکراری هست و میتونه حوصله سر بر هم باشه و ازادی انچنانی هم وجود نداره ، البته این ها ویژگی همه کار های استخدامی و شرکتی هست . بریم دقیق تر مزایا و معایب تدوین در شرکت ها رو برسی کنیم .

مزایا

حقوق سر ماه

میزان حقوق خوب

کارکردن با تیم

نشون دادن به خانواده به عنوان یه شغل

 

معایب

نداشتن ازادی زیاد

روتین و تکراری شدن کار ها

مدام در حال کار بودن

نداشتن اوقات فراقت زیاد

صبح زود سر کار بودن

نداشتن اشتباه در کار ها

و…

به نظر خودم که چند مدتی توی شرکت کار میکردم معایبش بر مزایای اون برتری داره و میتونم بگم اصلا توصیه نمیکنم که به سمت کار در شرکت ها برید . و شیوه فریلنسری رو بیشتر پیشنهاد میکنم که در ادامه باهاش اشنا میشیم .

تدوین فریلنسری

این نوع کار مورد علاقه خیلی از تدوینگر ها هست  و طرفدار های زیادی رو هم داره .

به طور کلی اگر بخوام فریلنسری رو تعریف کنم ، میشه گفت کار به صورت دور کاری و ازادانه هست ، این طور که شما در هر جا و مکانی باشید میتونید به صورت پروژه ای کار دریافت کنید و به کسب درآمد از تدوین بپردازید .

به طور کلی اگر بخوام معایب و مزایای تدوین فریلنسری رو بگم خیلی خیلی مزایا بر معایبش برتری داره

مزایا

ازادی زیاد

کسب درآمد خیلی زیاد

تمام وقت برای خود

اوقات فراقت زیاد

هروقت حوصله داشتی کار کن

 

معایب

درآمد تضمین نشده

بعضی مواقع کارفرما هست بعضی مواقع نه

از دید خانواده مخصوصا پدربیکار و سرگردان هستید

 

تدوین فریلنسری

 

پیشنهادی : درآمد تدوینگر در ایران و خارج از ایران

 

کسب درآمد از طریق پلتفرم ها

خوشبختانه با وجود پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت فضا های خوبی به وجود اومده تا کسب درآمد از تدوین ویدیو ها راحت بشه . در حال حاضر هم افراد زیادی وجود دارن که میخوان توی اینستاگرام و یوتیوب و خیلی از اپلیکیشن های دیگه فعالیت کنن و نیاز خیلی زیادی به تدوینگر ها دارن ، اگر شما تدوینگر و ادیتور ماهری باشید میتونین خیلی از پروژها رو بگیرین و باهاشون کسب درآمد خیلی زیادی رو تجربه کنین . در ادامه کسب درآمد از تدوین در ایسنتاگرام و یوتیوب و سایت های فریلنسری رو توضیح میدم .

 

تدوین ویدیو های اینستاگرام

اینستاگرام پلتفرم محبوب و عزیز ایرانی ها هست و همه ما حداقل در روز چند مدتی رو در اون وقت میگذرونیم ، خوشبختانه خیلی از کسب و کار ها به سمت ایستاگرام و فضای این برنامه اومدن و ازش برای تبلیغ کار خودشون و کسب درآمد از این فضا استفاده میکنن و تدوینگر ها میتونن برای کسب درآمد از تدوین از این پلتفرم استفاده کنن.

خوبی این اتفاق اینه که خیلی از این کسب و کار ها از لحاظ تولید محتوا در نقطه ضعیفی هستن و کیفیت کارشون هم پایینه ، همونظور که در پست تدوین فیلم چیست و تدوینگر کیست گفتم تدوین باعث افزایش کیفیت ویدیو و جذاب تر بودنش میشه ، پس از این فرصت میشه استفاده کرد و با ارائه کار قوی به این افراد و کار کردن باهاشون به درآمد خیلی خوبی از ادیت ویدیو های اینستاگرام میشه رسید  .

 

تدوین ویدیو های اینستاگرام

 

تدوین ویدیو های یوتیوب

یوتیوب هم در این چند سال پلتفرم محبوبی شده و به خاطر داشتن درآمد زایی خیلی از افراد رو به سمت خودش کشیده .

دقیقا همون نداشتن تخصص و اطلاعات درباره تدوین در اینستاگرام به این پلتفرم هم راه پیدا کرده و خیلی از یوتیوبر ها به دنبال تدوینگری حرفه ای و خوب میگردن که ویدیو های خودشون رو جذاب تر کنن و این هم فرصتی برای شماست که با بازاریابی خوب و عالی این یوتیوبر ها رو به سمت خودتون بیارین و بازار رو مال خودتون کنین .

 

تدوین ویدیو های یوتیوب

 

تدوین در سایت های کاریابی

سایت های کاریابی هم یکی از شیوه های کسب درآمد از ادیت هست که خیلی از افراد با تخصص های مختلف در این سایت ها هستند . تدوینگر ها هم میتونن از طریق این سایت ها کارفرما پیدا کنند و به درامد برسند ، البته رقابت برای پروزه گرفتن در این سایت ها خیلی زیاده و به راحتی نمیشه پروژه گرفت ، مخصوصا اگر تازه کار باشی و نمونه کار هم نداشته باشی . سایت هایی که در این زمینه فعالیت میکنن ، پونیشا و کارلنسر و پارس کدرز و … هستند .

 

اگر بخوام نظر نهاییم رو در مورد کسب درآمد از سه شیوه بالا رو بگم قطعا اینستاگرام به دلیل داشتن حجم کاری بیشتر و کشش بیشتر فرصت بیشتری برای کسب درآمد از تدوین داره و بهتره ، البته که یوتوب هم خیلی خوبه ولی اینستاگرام خیلی خیلی بهتره .

راستی اگر میخوای ادیتور و تدوینگر خفنی بشی دوره آموزش پریمیر از مقدماتی تا پیشرفته ما رو از دست نده که سیر تا پیاز همه چیز درباره تدوین و پریمیر رو داخش بهت گفتم .

 

کسب درآمد از تدوین

 

این هم از این مقاله امیدوارم مورد استفاده براتون قرار بگیره اگر از پریمیر و کسب درآمد پریمیر و کلا به آموزش های پریمیر علاقه دارید دسته پریمیر ره نگاشت رو از دست ندید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *