×

سطوح دسترسی کاربران در وردپرس

خانه مقالات آموزشی سطوح دسترسی کاربران در وردپرس
مقالات آموزشی
05 فوریه 2020 1 یازدید

تعیین سطح دسترسی در وردپرس

سلام خدمت کاربران عزیز وب سایت ره نگاشت با یک مقاله آموزشی وردپرس در خدمت شما هستیم. خب همونطور که از اسم مقاله متوجه شدید در این آموزش میخواهیم درباره سطوح دسترسی در وردپرس صحبت کنیم.

برای اینکه ما بهتر یک وب سایت رو مدیریت کنیم نیاز به نقش های متفاوتی داریم. مثلا ما یک وب سایت فروشگاهی داریم و میخوایم یک نفر داخل وب سایت ما مقاله منتشر کنه یکی دیگه محصولات اضافه کنه و فروشگاه مدیریت کنه یکی دیگ به عنوان مشری وارد شه و … غیره.

وردپرس نقش های متفاوتی برای کارهای مختلف در نظر گرفته که ما در این قسمت نقش های پیش فرض توضیح می دهیم:

مشترک: اولین نقش یک کاربر در وردپرس که برای کسانیه که کار خاصی قرار نیست داخل سایت ما انجام بدن بیشتر به عنوان بازدید کننده هستند و سطح دسترسی اون ها محدود به تغییر مشخصات خودشون میشه.

مشارکت کننده: این نقش مفید می تواند نوشته هایی مثل مقاله در سایت ما بنویسد ولی حق انتشار آن را ندارد و این مقاله ها به صورت پیش نویس ذخیره خواهند شد.

نویسنده: نقش نویسنده یکی از کاربردی ترین نقش های وردپرس است که همونطور که از اسمش پیداست برای سایت ما مطلب می نویسد و می تواند آن را منتشر کند و محدودیت نقش نویسنده این است که نمی تواند مطالب دیگر نویسنده ها را ویرایش کند.

ویرایشگر: ویرایشگر تمام دسترسی های نویسنده مطلب را دارد با این تفاوت که مطالب دیگر نویسنده های سایت را هم می تواند ویرایش کند.

مدیر کل: همونطور که اسمش پیداست دسترسی کامل به همه قسمت های سایت را دارد.

نکته: افزونه هایی وجود دارند که بانصب آن ها نقش های جدیدی به قسمت کابران وردپرس اضاف می شوند و برای مدیریت بیشتر روی افراد می باشد که در مقالات بعدی از وب سایت ره نگاشت آن ها را معرفی خواهیم کرد.

نویسنده
علیرضا
یک وردپرس کار دوست داشتنی :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *