×

لینک های follow و nofollow

لینک های follow و nofollow
سئو و بهینه سازی
28 ژانویه 2020 200 یازدید

تفاوت لینک های فالو و نوفالو

حالت معمولی وقته که شما یک لینک از وب سایت دیگر در صفحه ایی از وب سایت خود قرار میدهید این است که اعتبار صفحه شما بین لینک های خروجی یعنی لینک به سایت های دیگر , تقسیم می شوند ولی به این معنی نیست که از اعتبار صفحه شما کم شده باشد در واقع هر چه لینک های خروجی شما بیشتر باشد اعتباری که به هر لینک می رسد کمتر می شود.

لینک نوفالو چیست ؟

وقتی شما یک لینک از سایتی دیگر را در وب سایت خود قرار می دهید و نمی خواهید اعتبار یا مرتبط بودن به صفحه خودتان را تایید کنید از ویژگی نوفالو استفاده می کنید.

در واقع این کار به خزنده موتور های جستجو می فهماند که این لینک را دنبال نکنند و اعتبار صفحه را به این لینک خروجی ندهند وقتی که شما از نوفالو استفاده می کنید موتورهای جستجو متوجه می شوند که نباید اعتباری به لینک نوفالو بدهند.

استفاده از nofollow

استفاده از لینک نوفالو به صورت زیر می باشد توجه داشته باشید که از این لینک برای لینک های داخلی وب سایت خود استفاده نکنید.

<a href=”signin.php” rel=”nofollow”>sign in</a>

تگ نوفالو در کجا استفاده می شود؟

قسمت کامنت های وب سایت شما هدفی خوب برای اسپمر ها می باشد با استفاده از این تگ شما خیالتان از این بابت که ربات ها یا کسانی که لینک سایت خودشان را در نظرات قرار می دهند و تاثیر منفی روی سایت شما نداشته باشد راحت می شود.

در مواقعی که برای سایتی تبلیغ پولی می کنید اگر تعداد تبلیغات زیاد باشد و شما لینک آن ها را نوفالو نکرده باشید گوگل تشخیص می دهد و سایت شما را بلاک می کند. در واقع باید یک توازن بین لینک های فالو و نوفالو در سایت شما برقرار باشد.

نوفالو کردن تمامی لینک های صفحه

نوفالو کردن تمامی لینک های صفحه

نوفالو کردن تمامی لینک های صفحه

شما می توانید با اسفتاده ا ز کد زیر تمامی لینک های موجود در یک صفحه خاص را نوفالو کنید و نگران نوفالو شدن تک تک لینک ها نباشید.

<meta name=”robots” content=”nofollow” />

برای نوفالو کردن لینک ها با استفاده از افزونه وردپرس شما با مراجعه به مخزن وردپرس و نصب کردن پلاگین Nofollow For External Link به راحتی تمامی لینک ها را نوفالو کنید.

فهمیدن نوفالو بودن لینک

برای این کار شما در مرورگر روی لینک راست کلیک کنید و گزینه inspect را انتخاب کنید یک صفحه باز می شود که شما تگ a را مشاهده می کنید اگر در این تگ عبارت rel=”nofollow” وجود داشت این لینک دارای ارزش از لحاظ سئو نمی باشد.

نویسنده
علیرضا
یک وردپرس کار دوست داشتنی :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *