×

محاسبه زمان خواندن مطالب وردپرس

خانه مقالات آموزشی محاسبه زمان خواندن مطالب وردپرس
نحوه نمایش مدت زمان خواندن مطلب در وردپرس
مقالات آموزشی
16 مه 2021 158 یازدید

 زمان مطالعه مطالب در وردپرس

سلام به شما کابران عزیز، شاید شما هم به این موضوع فکر کرده باشید که چقدر خوب بود اگر در ابتدای یک کتاب، میانگین زمان مطالعه آن را می نوشتند. این ویژگی بسیار مهمی برای افرادی می باشد که درگیر مشغله کاری هستند و کارهای مختلف خود را بر اساس زمان بندی و برنامه ریزی انجام می دهند.

پس این روش نه تنها به این افراد کمک می کند بلکه برای تشویق بیشتر خوانندگان هم کاربرد دارد؛ حال در این مقاله قصد داریم تا با افزونه Reading Time WP که زمان تقریبی مطالعه پست را به وردپرس اضافه می کند آشنا شویم.

نحوه نمایش مدت زمان خواندن مطلب در وردپرس

افزونه Reading Time WP به ما کمک می کند تا زمان تقریبی مطالعه یک پست را به کاربران سایتمان نمایش دهیم. نحوه محاسبه این افزونه به این شکل است که تعداد کل کلمات را می شمارد و سپس به طور میانگین زمان مطالعه پست را به دقیقه به ما اعلام می کند.

برای نصب این افزونه در پنل وردپرس به قسمت افزونه ها >> افزودن می رویم.

نحوه نمایش مدت زمان خواندن مطلب در وردپرس

سپس روی گزینه نصب و بعد از نصب شدن افزونه روی فعال نمایید کلیک کنید.

برای تنظیمات این افزونه به قسمت تنظیمات >> زمان مطالعه وردپرس می رویم، این افزونه کامل ترجمه شده است پس گزینه های آن قابل درک هستند.

پیش فرض افزونه Reading Time WP  نمایش زمان مطالعه قبل محتوا و  قبل از چکیده است. اگر قصد دارید تا خودتان در قالب مشخص کنید که این زمان کجا قرار بگیرد تیک این دو گزینه را بردارید و از شورت کد ها استفاده کنید؛ برای نمایش شورت کد ها توضیحات کاملی در اخر این افزونه آمده است.

کد کوتاه

 [rt_reading_time label="zaman motale" postfix="min" postfix_singular="min"]

زمان مطالعه بدون برچست

[rt_reading_time] 

اضافه کردن زمان مطالعه به قالب

do_shortcode('[rt_reading_time]') 

کد کوتاه زمان خواندن را برای نوشته/برگه کنونی به صورت پیش‌فرض نمایش می‌دهد. به منظور نمایش زمان مطالعه در جای دیگر، از ویژگی اختیاری “post_id” استفاده کنید. برای مثال – برای نمایش زمان خواندن برای نوشته با شناسه ۱۲۳ از کد زیر استفاده کنید:

[rt_reading_time post_id="123"]
نویسنده
علیرضا
یک وردپرس کار دوست داشتنی :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *