چک لیست پیداکردن کلمات کلیدی

چک لیست تحقیق کلمه کلیدی | آموزش پیداکردن کلمات کلیدی

تحقیق کلمه کلیدی یکی از اولین مراحلی است که باید قبل از ساخت سایت آن را انجام دهید تا مشکلی از بابت ادامه راه نداشته باشید زیرا پیدا کردن کلمه کلیدی مسیر را به شما نشان می‌دهد و شما بهتر می‌فهمید که چه کلمه‌ای باید بیشتر بر روی آن وقت گذاشته شود و چه کلمه‌ای کمتر و یا حتی چه کلمه‌ای اصلی است و چه کلمه‌ای فرعی. ما در این مقاله و در ادامه آموزش رایگان سئو قرار است که چک لیست تحقیق کلمه کلیدی و آموزش پیدا کردن کلمات کلیدی را به طور کامل به شما عزیزان آموزش دهیم تا دیگر از بابت یافتن کلمات کلیدی سایتتان مشکلی نداشته باشید، پس تا آخر این مقاله همراه ره نگاشت باشید…

 

 

تحقیق کلمه کلیدی چیست؟

در قسمت بالا اشاره کردم که تحقیق کلمه کلیدی یکی از اصلی ترین کار ها قبل از ساخت سایت و شروع فعالیت در سطح اینترنت است، چرا که استراتژی شما برای ادامه فعالیتتان مشخص می‌شود و شما می‌دانید که باید از چه کلمه هایی باید در سایتتان استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. راستی اگر در مورد کلمه کلیدی اطلاعات کافی ندارید می‌توانید مقاله کلمه کلیدی چیست را مطالعه کنید تا اطلاعات کامل و جامعی را بدست آورید.

خوب اما برویم سر اصل مطلب که تحقیق کلمات کلیدی یعنی چی؟

تحقیق کلمه کلیدی یا کیورد ریسرچ یعنی پیدا کردن کلماتی که بیشترین ارزش و نرخ جستجو و بازدید را دارند و این کلمات، کاربرها را بیشتر به سمت سایت شما هدایت می‌کنند و باعث می‌شوند که سایت شما رشد داشته باشد. کلمات شما باید بتوانند شما را به بهترین نحو به هدفی که دارید برسانند و همچنین بتوانند به نیاز مخاطب پاسخ بدهند که خود بهترین کاری است که انجام می‌شود.

 

چک لیست تحقیق کلمه کلیدی

حالا که از اهمیت پیدا کردن کلمات کلیدی سایت با خبر شده‌ایم باید قبل از اینکه اقدام کنیم و کلمات کلیدی مناسب سایت‌مان را انتخاب کنیم باید چک لیستی که در ادامه آموزش به شما عرض می‌کنم را به خاطر داشته باشید تا بتوانید موقع انتخاب کلمه کلیدی بهترین عملکرد را داشته باشید و کلمات کلیدی را که کاملا مناسب کسب و کارتان است را انتخاب کنید، حتما دقت کنید که بدرستی چک لیست تحقیق کلمه کلیدی رو مطالعه کنید و نکات آن را رعایت کنید.

 

 

چک لیست تحقیق کلمه کلیدی

 

 

میزان جستجو

در مقاله کلمه کلیدی چیست خیلی کامل در مورد موضوعی که الان می‌خواهم برایتان توضیح دهم صحبت کرده‌ام و می‌شود گفت که آن مقاله پیشنیاز مهم این مقاله است پس حتما مطالعه آن را فراموش نکنید.

در پیدا کردن کلمات کلیدی باید به میزان سرچ آن کلمه ها دقت کنید چرا که اگر کلمه‌ای سرچ پایینی داشته باشد بدرد ما نمی‌خورد و اگر سرچ بالایی را هم داشته باشد باز هم بدرد ما نمی‌خورد!. حتما از حرفی که زده شد تعجب کردید، ببینید ما سه نوع کلمه کلیدی اصلی داریم که همه سرچ های گوگل بر حول و محور این سه تا کلمه می‌چرخد، این کلمات عبارت اند از: شورت تیل ها و مید تیل ها و لانگ تیل ها.

شورت تیل ها: این کلمات میزان سرچ خیلی بالایی را دارند و در ماه چندین هزار بار سرچ می‌شوند اما بدرد نخور ترین کلماتی هستند که وجود دارد برای مثال کلمه سئو در ماه چیزی حدود ۱۴ هزار بار سرچ می‌شود اما چیزی که مشخص است در این کلمه ما نمی‌توانیم بفهمیم که هدف کاربر چه چیزی بوده و خوب این یک نکته خیلی مهم است که وقتی نتوانیم کاربر را به چیزی که میخواهیم نرسانیم پس آن کلمه به چه دردی میخورد. کلمات شورت دیگری هم وجود دارند که همین مسئله را دنبال می‌کنند مثل کلمات، لباس، برنامه نویسی، کارواش و…..

 

مید تیل ها: این نوع از کلمه نسبت به کلمه کلیدی شورت سرچ کمتری دارند اما هدف مندتر از کلمه کلیدی های شورت هستند. اما نکته ای که وجود دارد این است که باز هم این کلمات جامع هستند و خیلی دقیق نیستند مثل کلمه آموزش سئو یا ست مردانه، زیرا نمی‌توانیم دقیق حدس بزنیم که کاربر از سرچ کلمه ما می‌خواهد به چه چیزی برسد، برای مثال دوره آموزش سئو می‌خواهد یا مقاله که بتواند یکسری اطلاعات را بدست بیاورد.

لانگ تیل ها: این کلمات نسبت به هر دو کلمه های قبل میزان سرچ پایین تری را دارند اما هدف کاربر کاملا از سرچ این کلمات مشخص است و ما می‌توانیم مطمئن باشیم که از هر ده نفر کاربری که این کلمات را سرچ می‌کنند حداقل ۶ یا ۷ نفر آن ها تبدیل به مشتری و یا کاربر ثابت سایت ما می‌شوند. کلمات لانگ کلمات سه سیلابی به بالا هستند مثل دوره آموزش سئو، یا خرید ست مردانه جدید و….

 

میزان جذب ترافیک

این مورد با مورد قبل ارتباط زیادی دارد و شما باید کلمه‌ای انتخاب کنید که میزان ورودی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. با دقت در انتخاب نوع کلمه شما می‌توانید به هدف هایتان بیشتر نزدیک شوید.

 

سختی کلمه کلیدی

یکی از معیار هایی که باید در هنگام پیدا کردن کلمه کلیدی به آن خیلی دقت کنید سختی کلمه است. کلمه مدنظر شما اگر رقابت درونش زیاد باشد و سایت های خیلی خوبی در آن کلمه فعالیت کنند کار شما برای رسیدن به رتبه های اول سخت می‌شود، البته غیر ممکن نیست که نتوانید به رتبه های برتر برسید، چه بسا اگر بهتر از رقبایتان کار کنید خیلی خوب می توانید جای آن ها را بگیرید.

 

ابزارهای یافتن کلمات کلیدی

برای پیدا کردن کلمات کلیدی تمام سئو کارها از یکسری ابزارهایی استفاده می‌کنند که می‌توانند در تحقیق کلمه کلیدی خیلی زیاد به آنها کمک کنند. این ابزار ها هر کدام تکمیل کننده یکدیگر هستند و شما باید از همه این ابزار ها به صورت ترکیبی استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

 

ابزارهای یافتن کلمات کلیدی

 

 

پیشنهادات گوگل

یکی از ساده ترین راه ها برای جستجوی کلمه کلیدی استفاده از پیشنهادات گوگل می‌باشد، این پیشنهاد ها توسط گوگل به کاربر داده می‌شود و نزدیک ترین کلمه های کلیدی و کوئری ها را برای شما نمایش می‌دهد. شما وقتی چیزی را درون سرچ باکس گوگل بنویسید مشاهده می‌کنید که یکسری کلمات و کوئری هایی را به شما نشان می‌دهد که شباهت بسیاری به چیزی که نوشته اید دارد.

شما می‌توانید کلمه های نمایش داده شده را انتخاب کنید و از آن ها استفاده کنید البته بعد از چک کردن آن کلمه کلیدی با چک لیستی که خدمتتان عرض کردم.

 

ریلیتد های گوگل

اگر دقت کرده باشید وقتی کوئری‌ای را سرچ می‌کنید و گوگل نتایجش را نشان می‌دهد بعد از آخرین نتیجه یک قسمت برایتان ظاهر می‌شود به اسم Searches related to…  این همان قسمتی است که ما می‌توانیم کلمات کلیدی مرتبط با کوئری مان پیدا کنیم.

در نظر داشته باشید این کلمات بیشترین نزدیکی و سرچ را دارند و مطمئن باشید این کلمه‌ها خیلی بدردتان خواهد خورد.

یک نکته ریز کنکوری: اگر از ریلتد ها درون ALT تصاویرتان استفاده کنید نتیجه باور نکردنی‌ای را خواهید گرفت.

 

استفاده از ابزارهای سئو

خوشبختانه یکسری ابزار خیلی خوب در زمینه سئو و پیدا کردن کلمات کلیدی ساخته شده اند که می‌توانند به ما در این مسیر کمک زیادی بکنند. در ادامه مهم ترین این ابزار ها را به شما معرفی می‌کنم.

ابزار keyword tool : این ابزار بهترین ابزاری است که می‌توانید با آن کلمات کلیدی سایتتان را پیدا کنید، فقط کافیست یک کوئری به آن بدهید تا لیست بلندی از کلمات کلیدی را به شما معرفی کند.

ابزار kwfinder : این ابزار تا حدودی شبیه ابزار قبل عمل می‌کند اما با یک تفاوت که می‌توانید میزان سرچ و سختی آن کلمه را ببنید که یک نکته مثبت است، البته این سایت رایگان نیست و فقط در نسخه رایگانش می‌توانید از ۱۰ کلمه کلیدی استفاده کنید و برای بیشتر استفاده کردن باید یک اکانت خریداری کنید.

 

در این مقاله درباره نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی و تحقیق کلمه کلیدی سایت صحبت کردیم و بهترین ابزار های پیدا کردن کلمه کلیدی سایت را به شما عزیزان معرفی کردیم، امیدوارم که از این مقاله استفاده لازم را ببرید. اگر در هر کجای این مقاله سوالی داشتید می‌توانید از قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همچنین اگر به یادگیری سئو علاقه مندید میتوانید از دوره آموزش سئو از صفر تا صد ره نگاشت بازدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *