میزان درآمد سئو‌کار

میزان درآمد سئو‌کار چقدر است؟ | درآمد سئو کار در ایران و خارج 🔴

میزان درآمد سئو‌کار چقدر است؟ این سوال از پر تکرار ترین سوالاتی است که در حوزه سئو مطرح می‌شود چراکه افرادی که به تازگی قصد یادگیری سئو را دارند این مسئله که سئو‌کار چقدر درآمد دارد برایشان مهم است. البته یک دسته دیگری هم وجود دارند که می‌خواهند ببینند آشنا هایی که دارند چقدر از سئو درآمد دارند و کارشون چطور است، به هر حال جواب هر دو دسته را در این مقاله که در ادامه مجموعه آموزش رایگان سئو است به خوبی می‌دهیم پس تا آخر این مقاله همراه ره نگاشت باشید.

قبل از اینکه برویم و با میزان درآمد متخصص سئو آشنا شویم برویم ابتدا ببینیم اصلا سئو‌کار کیست؟

در مقاله سئو چیست در مورد سئو توضیح دادیم که سئو یکسری عملیات ها است که بر روی وبسایت انجام میشه تا سایت به رتبه های بالای گوگل برسه. کار سئو‌کار نیز دقیقا همین است که این عملیات ها را انجام دهد و با تخصصی که در زمینه سئو دارد سایت ها را به بهترین نتیجه برساند.

متخصص سئو یا سئو‌کار کیست؟​

میزان درآمد سئو‌کار چقدر است؟

میزان درآمد سئو‌کار به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد و هیچ وقت نمی‌توانیم یک عدد ثابت را برای این قضیه در نظر بگیریم اما خوب طبق اطلاعاتی که از سئو‌کار های مختلف و همچنین پروژه هایی که خود ما انجام می‌دهیم وجود دارد، می‌توانیم یک عدد حدودی را برای این قضیه در نظر بگیریم که تا حد زیادی درست است.

میزان درآمد سئو‌کار در کارمندی ؟

سئو نیز مثل خیلی از کار های اینترنتی پوزیشن شغلی کارمندی دارد که سئو کاران می‌توانند در شرکت هایی که نیاز به سئو دارند کار کنند، این کار سختی های خودش را دارد و در کل مقدار حقوقی که دریافت می‌کنید عددی بین ۶ میلیون تا ۱۲ میلیون تومان است، البته با جا افتادن در آن شرکت و کارشناس ارشد بودن درآمد شما می‌تواند به بالای ۲۰ میلیون تومان برسد.

میزان درآمد سئو‌کار در فریلنسری؟

سئو‌کار های فریلنسر عموما توانسته اند موقعیت های شغلی خیلی خوبی را پیدا کنند و تا کنون کلی پروژه را انجام داده اند و با توجه به نیاز بازار هنوز هم کلی پروژه دیگر در دسترس است که منتظر هستند تا سئو کار ها آن ها را انجام دهد. در آمد سئو‌کار فریلنسر از ماهی ۱۰ میلیون شروع می‌شود تا بالای ۱ میلیارد تومان.

عدد عجیبی است نه؟ دلیل این مقدار فاحش درآمد بین فریلنسری و کارمندی این است که فریلنسر ها به صورت پروژه ای کار می‌کنند و می‌توانند ماهیانه چندین پروژه را هندل کنند و خوب هر کدام از این پروژه ها با توجه به مهارت فریلنسر و نمونه کار های آن قیمت های مختلفی دارد.

خوب در ادامه مقاله درآمد سئو‌کار چقدر است؟ برویم و با موضوع درآمد دلاری از سئو صحبت کنیم.

درامد دلاری با سئو

متاسفانه با وجود وضعیت کشور و مشکلات مالی ای که وجود دارد، ما داریم به ریال پول در می‌آوریم اما به دلار خرج می‌کنیم که واقعا خنده دار است اما اگر بتوانید به دلار پول در بیاورید و به ریال خرج کنید کمی وضعیت می‌تواند برایتان بهتر باشد.

خوشبختانه با وجود مهارتی مثل سئو که در همه دنیا خواستار دارد می‌توانید درآمد دلاری داشته باشید و درآمد بالایی را هم داشته باشید. از روش های مختلفی می‌توانید درآمد داشته باشید که یکی از آن ها استفاده از سایت های فریلنسری است که پوزیشن های شغلی بسیاری را در این سایت ها می‌توانید برای خودتان پیدا کنید و از آن ها درآمد داشته باشید.

میانگین درآمدی که می‌توانید از این سایت ها داشته باشید چیزی حدود ۲۰۰ دلار تا چندین هزار دلار است که باز هم به مهارت شما و نمونه کار هایی که دارید بر می‌گردد.

درآمد سئو کار چقدر است؟

مهارت های متخصص سئو

همانطور که اشاره شد متخصص سئو باید یکسری مهارت ها را داشته باشد تا بتواند از پس وظیفه ای که بر دوشش گداشته می‌شود بر بیاید. البته مهارت هایی که در ادامه به آن ها پرداخته می‌شود، بعضی ضروری و بعضی مقدار ضرورتشان کم تر است. اما اکنون برویم و با مهارت هایی که یک سئو‌کار باید داشته باشد آشنا شویم.

  • توانایی طرح و ساخت استراتژی سئو: مهم ترین کاری که قبل از شروع یک پروژه سئو باید انجام شود توانایی طرح ریزی و ساخت استراتژی پروژه سئو است، این کار اگر به درستی انجام بشود پروژه درصد موفقیت زیادی خواهد داشت و اگر اشتباه و یا دقیق انجام نشود پروژه شکست خواهد خورد و سایت به نتیجه نخواهد رسید.
  • توانیی کیورد ریسرچ و پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب: یکی دیگر از مهارت هایی که متخصص سئو باید داشته باشد و در میزان درآمد سئو‌کار تاثیر می‌گذار توانایی کیورد ریسرچ یا پیدا کردن کلمات کلیدی است، اینکه چه کلمه پیدا شود و در کجا و چطور از آن استفاده شود خیلی مهم است و اینکار رشد یا افول یک سایت را می‌تواند رخ دهد.
  • تسلط بر محتوای سئو شده: اگر سئو‌کار بداند که چطور یک محتوا را سئو کند و در کل محتوای سئو شده چطور است، درصد موفقیت و رتبه گرفتن محتوا ها تضمین شده است و مقاله ها می‌تواند رتبه های اول گوگل را فتح کند.
  • تسلط بر روی سرچ کنسول:سرچ کنسول مهم ترین ابزار تحیلیل و برسی سایت است که یک متخصص سئو باید کار با آن را بلد باشد تا بتواند به خوبی به ارور هایی و خطاهایی که از سمت گوگل متوجه سایت ما می‌شود را رف کند و همچنین بتواند از تحلیل های موجود خودش بیشترین بهره را ببرد و سایت را بهینه تر کند.
  • تسلط بر شناسایی و رفع مشکلات سایت: یک متخصص سئو باید مشکلات سایتی که در دست دارد شناسایی کند و آن ها را حل کند، با این کار پروژه در بهترین حالت خودش پیش خواهد رفت و هر روز بهتر و بهتر می‌شود.
  • مهارت های نرم: غیر از مهارت در سئو سایت ها که یک مهارت سخت محسوب می‌شود، مهارت بازاریابی و مهارت ارتباط با دیگران و از این دست مهارت ها نیز خیلی خیلی مهم است و اگر سئو کاری این مهارت ها را بداند قطعا در کارش پیشرفت خواهد کرد.
  • توانایی تولید محتوا: این مهارت خیلی ضروری نیست و اصولا بیشتر سئو‌کار ها بر این عقیده هستند که تولید محتوا کار کارشناس تولید محتوا است نه سئو‌کار و متخصص سئو، اما باید این مهارت را بلد باشید.
  • آشنایی با html , css: خیلی از کسانی که می‌‌خواهند سئو را یاد بگیرند این سوال را دارند که آیا متخصص سئو باید بر html , css مسلط باشد یا به طور کلی برنامه نویسی بلد باشد؟ جواب این است که خیر شما هیچ نیازی به برنامه نویسی در سئو نداردید و نخواهید داشت، و می‌توانید تا آخر عمر فعالیت کاریتان اصلا نیازی نداشته باشید اما دانستن html , css یک پوینت مثبت محسوب می‌شود و نه مهارت لازم و واجب.

این مهارت ها اصلی ترین مهارت هایی هستند که یک سئو‌کار یا متخصص سئو باید آنها را بلد باشد، اگر سئو‌کار هستید و یا می‌خواهید سئو‌کار شوید بر روی این مهارت ها و مهارت های دیگری که وجود دارد باید تسلط کافی داشته باشید و خوب این مهارت ها را یادگرفتن نیز بدون دیدن یک آموزش خوب نمی‌توانید کسب کنید. یکی از دوره های آموزشی خوبی که در زمینه سئو ساخته شده است دوره آموزش سئو از صفر تا صد ره نگاشت است که می‌توانید از این دوره به خوبی سئو را یاد بگیرید.

در این مقاله راجب میزان درآمد سئوکار صحبت کرده ایم و به جواب سوال درآمد سئوکار در ایران چقدر است؟ پرداختیم امید وارم از این مقاله لذت برده باشید، اگر در هر کجای این مقاله سوالی داشتید حتما از طریق کامنت ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *