Shortcode در وردپرس | آموزش ساخت شورت کد در وردپرس

ساخت شورت کد در وردپرس کد کوتاه در وردپرس🔴

استفاده از کد کوتاه در وردپرس

در این مقاله از وب سایت ره نگاشت قصد داریم تا در مورد طریقه اضافه کردن شورت کد در وردپرس صحبت کنیم و نحوه ساخت و استفاده از  shortcode را توضیح دهیم.

Shortcode در وردپرس چیست؟

خب اجازه دهید شورت کد را با مثال توضیح دهیم: فرض کنید شما در بین مقاله های سایتتان نیاز به یک دکمه یا یک باکس با استایلی خاص یا قیمت روزانه یک سری محصول  دارید برای اینکار شما از یک کد کوتاه یا شورت کد استفاده می کنید مثلا می خواهید در قسمت ابزارک ها یک فرم را به بخشی مانند فوتر اضافه کنید برای این کار شما می توانید از شورت کد افزونه contact form  استفاده کنید.

یک نمونه از شورت کد برای ایجاد فرم تماس با ما :

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

همانطور که مشاهده می کنید shortcode با [] نوشته می شوند. و برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند اما بهترین مزیت کدهای کوتاه این است که شما به هر تعداد که نیاز داشته باشید می توانید از شورت کدها در هر قسمتی استفاده کنید.

ساخت شورت کد در وردپرس

برای افزودن شورت کد به وردپرس راه های مختلفی وجود دارد اول اینکه شما خودتان شورت کد بسازید دو اینکه قالب شما شورت کد اختصاصی در اختیار شما قرار دهد  و سوم شما با نصب افزونه ها به سایت خودتان shortcode اضافه کنید نمونه شورت کد اضافه شده توسط افزونه ها هم همین فرم تماس با ما که در بالا مثال زدیم است.

اضافه کردن کد کوتاه در وردپرس

برای این کار شما نیاز به شناخت زبان PHP دارید تا کدهای خود را نوشته و بتوانید از شورت کد استفاده کنید. نمونه کد زیر یک شورت کد است که کدها باید درون تابعی نوشته شوند و سپس از add_shrtcode استفاده کنید.

 

 
function wpb_demo_shortcode() { 
 
$message = 'Hello world!'; 
 
return $message;
} 
add_shortcode('greeting', 'wpb_demo_shortcode'); 

استفاده از شورت کد در وردپرس

برای استفاده از شورت کد های آماده در نوشته ها در ویرایشگر گوتنبرگ کافی است از بلاک زیر استفاده کنید.

 

استفاده از شورت کد در وردپرس
استفاده از شورت کد در وردپرس

و سپس برای اضافه کردن شورت کد را درون آن می نویسیم برای استفاده از شورت کدی که در بالا ایجاد کردیم مانند تصویر زیر عمل می کنیم.

شورت کد وردپرس
شورت کد وردپرس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *