سلام به شما عزیزان وبسایت ره نگاشت در این مقاله قصد داریم به شما در مجموعه آموزش های وردپرس آموزش برگه در وردپرس چیست را به شما توضیح دهیم حتما تا آخر این مقاله جذاب را مطالعه فرمایید …

برگه در وردپرس

برگه در وردپرس چیست؟ چگونگی ساخت برگه در وردپرس؟ تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست؟ و…؛ از این قبیل سوال ها برای افرادی به وجود می آید که جدیداً کار با وردپرس را شروع کرده اند؛ اگر این سوالات برای شما هم به وجود آمده است، برای یافتن پاسخ های خود تا پایان این مقاله با ما همراه باشید!

آموزش کار با وردپرس

برای آشنایی با برگه در وردپرس، ابتدا باید بدانید که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای تحت وب است که به زبان PHP طراحی شده است و بسیاری از سایت های معتبر ایران و جهان از این سیستمِ مدیریت محتوا استفاده می کنند؛ برای اطلاعات بیشتر مقاله ی وردپرس چیست و چه کاربردی دارد را مطالعه نمایید.

همانطور که در مقاله قبلی گفتیم، اخیرا وردپرس از یک ویرایشگرِ بسیار جالب و جذاب رونمایی کرده، تحت عنوانِ ویرایشگر گوتنبرگ (Gutenberg editor)؛ کار با این ویرایشگر اندکی از ویرایشگر کلاسیک سخت تر است که دلیل آن هم قابلیت های بسیار فراوان آن است که می توان از آن ها برای تولید محتواهای بسیار قدرتمند استفاده کرد.

پیشنهاد می کنم قبل از اینکه به سراغ یادگیری نوشته ها و برگه ها در وردپرس برویم، برای یادگیری بیشتر و بهتر حتما ابتدا مقاله ی گوتنبرگ وردپرس چیست را مطالعه نمایید.

ساخت برگه در وردپرس

پس از نصب وردپرس و آشنایی با ویرایشگر گوتنبرگ، نوبت به تولید محتوای سایت می رسد؛ یکی از محتواهای پر کاربرد سایت ها، صفحات ایستا هستند. صفحات ایستا به صفحاتی گفته می شود که در یک دوره ی طولانی تقریبا ثابت هستند و نیاز به تغییرات مداوم ندارند؛ مانند: صفحات در باره ما، تماس با ما، تخفیفات ویژه در وب سایت ره نگاشت و…

برای ساخت برگه در وردپرس در صورتی که از وردپرس فارسی استفاده می کنید باید از قسمت پیشخوان وردپرس وارد قسمت برگه ها و سپس افزودن جدید را کلیک کنید، مانند تصویر زیر:

ساخت برگه در وردپرس
برای ساخت برگه در وردپرس باید طبق تصویر عمل کنید.

نوشته ها در وردپرس

از نوشته برای تولید محتواهایی استفاده می شوند که نیاز به تغییر مداوم و آرشیو شدن دارند و نام نویسنده و تاریخ انتشار در آن ها اهمیت زیادی دارد؛ نوشته ها نسبت به برگه ها دارای قابلیت های بیشتری هستند مثلا نوشته ها قابلیت دسته بندی و برچسب گذاری را دارند که در برگه ها وجود ندارد.

برای افزودن نوشته باید از قسمت پیشخوان وردپرس فارسی خود، وارد قسمت نوشته و سپس افزودن نوشته شوید؛ مانند تصویر زیر:

نوشته ها در وردپرس
برای افزودن نوشته باید طبق تصویر عمل کنید.

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس
ویژگی های نوشته ها در ورد پرس را در تصویر مشاهده کنید.

 

برگه در وردپرس چه ویژگی هایی دارد
ویژگی های برگه در وردپرس و نحوه استفاده از آن ها را در تصویر مشاهده کنید.

افزودن نوشته به برگه در وردپرس

برای قرار دادن برگه در وردپرس می توانید پس از اینکه از قسمت پیشخوان وردپرس وارد قسمت افزودن برگه شدید نوشته ی خود را که قبلا کپی کرده اید را پیست کنید و با استفاده از بلاک های متنوعی که ویرایشگر گوتنبرگ دارد، یک محتوای جذاب تولید کنید.

تبدیل نوشته به برگه در وردپرس

در هنگام کار با وردپرس مواقعی پیش می آید که تمایل دارید نوشته ی خود را به برگه تبدیل کنید؛ این کار با نصب افزونه Post Type Switcher، به راحتی قابل انجام است.

با نصب این پلاگین، باکسی را به صفحه ی انتشار اضافه می شود تا شما بتوانید نوع نوشته ی خود را انتخاب کنید و یا می توانید همین کار را در ویرایش سریع در نوشته و برگه ها انجام دهید.

نتیجه گیری در مورد نوشته ها و برگه ها در وردپرس

همانطور که مشاهده کردید، در این مقاله تمام نکات لازم درمورد نوشته ها و برگه ها در وردپرس به شما آموزش دادیم و شما باید با شناخت تفاوت نوشه و برگه در وردپرس برای تولید محتوای خود تصمیم بگیرید که از کدام یک استفاده کنید.

در صورتی که به یادگیریِ وردپرس علاقمند هستید، دوره ی آموزشیِ وردپرس مقدماتی از وبسایت ره نگاشت را از دست ندهید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *