گوتنبرگ چیست

سلام دوستان! ما در این مقاله از وب سایت ره نگاشت، قصد داریم به موضوع گوتنبرگ وردپرس چیست بپردازیم.

ویرایشگر گوتنبرگ(Gutenberg Editor) که در نسخه ی ۵ وردپرس برای اولین بار اجرا شد، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرد، به طوری که هر کس با یک بارکار کردن با این ویرایشگر به هیچ عنوان به سراغ ویرایشگر کلاسیک نمی رود.

مزایای ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس

مشکلات ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس

نحوه ی استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ

اگر برایتان سوال شده گوتنبرگ وردپرس چیست و اگر نسخه ی وردپرس شما از ۵ به بالا باشد، این ویرایشگر به طور پیش فرض بر روی وردپرس شما فعال است و می توانید از آن استفاده کنید؛ ولی با استفاده از محتوای سایتتان که تا چه اندازه نیاز به قابلیت های مختلف دارد می توانید از ویرایشگر گوتنبرگ یا کلاسیک استفاده کنید.

در صورت تمایل به استفاده از ویرایشگر کلاسیک در نسخه های وردپرس جدید می توانید گوتنبرگ را غیرفعال و کلاسیک را نصب کنید.

تفاوت ویرایشگر گوتنبرگ با ویرایشگر کلاسیک

مزایای ویرایشگر گوتنبرگ، میزان تفاوت این ویرایشگر را با ویرایشگر کلاسیک مشخص می کند؛ ولی ویژگی ظاهریِ این دو ویرایشگر هم بسیار با هم متفاوت است؛ برای مثال تصاویر زیر را ببینید:

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس
این تصویر ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس فارسی است که برای اضافه کردن نوشته باید از قسمت پیشخوان وردپرس، گزینه ی نوشته ها و سپس افزودن نوشته را انتخاب کنید و سپس برای تنظیمات سند خود طبق تصویر عمل کنید.
ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس
در ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس طبق تصویر، بلاک مورد نظر را اضافه کنید و سپس با انتخاب بلاک مورد نظر می توانید تنظیمات آن را طبق تصویر تغییر دهید.

نتیجه گیری درمورد گوتنبرگ، ویرایشگر جدید

همانطور که گفتیم از این پس با به روزرسانی وردپرس ها، ویرایشگر گوتنبرگ بر روی وردپرس شما فعال می شود که همین امر باعث می شود که از این به بعد، همه ی تم ها و پلاگین ها طوری طراحی شوند که با این ویرایشگر جدید همخوانی داشته باشند؛ درنتیجه استفاده از ویرایشگر کلاسیک دائمی نیست.

من پیشنهاد می کنم که هر چه سریع تر برای یادگیریِ ویرایشگر گوتنبرگ اقدام کنید؛ لازم است که بگویم وب سایت ره نگاشت، در دوره ی آموزشی ورد پرس مقدماتیِ خود، تمام نکات و روش های استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ را به صورت کامل آموزش داده است که با توجه به اهمیت این ویرایشگر در تولید محتوایِ بهتر و جذاب تر، یادگیریِ آموزش ویرایشگر بلوک واجب است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *